Yat Boğaz Turu

Yat Turu İstanbul konusu, İstanbul Boğazı’nda keyifli vakit geçirmek isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Boğazda yat turları İstanbul halkının yanı sıra, şehri görmeye gelen pek çok yabancı ve yerli turistinde en çok tercih ettiği aktivitelerden birisi olmaktadır. Yat turları sayesinde, İstanbul Boğazı’nın yanı sıra, İstanbul ilinin sevilen pek çok ilçesinin de yakından görülmesi sağlanabilmektedir.

İstanbul Boğazı’nda düzenlenen yat turları çeşitlerinde; özel boğaz yat turları günlük boğaz yat turları, saatlik boğaz yat turları ve gece boğaz yat turları gibi pek çok seçenek mevcut bulunmaktadır. Boğazda yat turları yemekli ya da yemeksiz olarak da olabilmektedir. İstanbul Boğazı’nda düzenlenen bu turlar genellikle Eminönü, Kadıköy, Beşiktaş ve Kabataş ilçe sahillerinden başlanmaktadır. Bu turların en geleneksel olanı ise gidilen rotaya da bağlı olarak en az iki saat sürmektedir.

Boğazda Yat Turu Fiyatları

İstanbul Boğazı’nda yapılan yat turları ile çok zevkli saatler geçirilmekte, aynı zamanda İstanbul ilinin güzelliği tüm yönleri ile görülebilmektedir. İstanbul Boğazı’nda yapılan bu turların fiyatları ise seçilen tur paketine göre ve bu paketin özelliklerine göre kendi içlerinde farklılıklar göstermektedir. Buna bağlı olarak boğazda yat turu fiyatları, genel olarak kişi başı olarak hesap edilmektedir.

Boğazda yat turu en az 10, en fazla 500 kişi olacak şekilde düzenlenebilmektedir. Bu yat turları ise yemekli ve yemeksiz olabilmektedir. Aynı zamanda boğazda yat turu organizasyonu içerisinde açık menü büfeleri, kokteyl menüleri, barbekü menüleri, kahvaltı menüleri ve set menü servisleri gibi benzeri menü çeşitleri de olabilmektedir. Tur dâhilinde seçilen bu menüler ile de, boğazda yat turu fiyatları şekillenmektedir.

Boğazda Yat Kiralama

Boğazda yat kiralama, özellikle son yıllarda en çok tercih edilen aktivitelerden birisi olmaktadır. İstanbul Boğazı’nda tur atmak üzere kiralanan bu yatlarla, boğaz turu yapılabildiği gibi ek olarak özel kutlamalar için de bu yatlar pek çok kişi tarafından kiralanabilmektedir. Aynı zamanda İstanbul Boğazı’nın güzelliğini yakından görmek isteyen yerli ve yabancı turistlerde yat kiralamak istemektedir.

Boğazda gezi için kiralanabilen bu yatlar normal gezi yatları ya da özel yatlar olabilmektedir. Bu gezi tekneleri ise yarı açık, tam açık ya da kapalı ortam olarak kullanılabilmektedir. Boğaz turu yapılabilen bu yatlar günübirlik ya da saatlik olarak kiralanabilmektedir. Boğazda yat kiralama işini yapan firmalara ise internet üzerinde yer alan ve kendilerine ait olan web siteleri üzerinden kolaylıkla erişilebilmektedir.

[]
1 Step 1
Bilgi Alın!
İsim
Mesajınız
0 /
Previous
Next